Danie dla pasjonatów kuchni, którzy nie boją się kulinarnych wyzwań i odważnych zestawień. Finezja w kuchni to coś, co uwielbiasz? Oto przepis na naprawdę wykwintne danie, w którym bardzo istotny jest sposób podania.
Danie dla pasjonatów kuchni, którzy nie boją się kulinarnych wyzwań i odważnych zestawień. Finezja w kuchni to coś, co uwielbiasz? Oto przepis na naprawdę wykwintne danie, w którym bardzo istotny jest sposób podania.
Spokojne, niedzielne popołudnie, rodzinny obiad i śląska rolada! Pychaaaaaaa. U nas w wersji zdecydowanie mniej sycącej i tuczącej, bo na bazie mięsa z indyka.
Kurki to polskie grzyby, bardzo cenione przez francuskich kucharzy. W tradycyjnej kuchni żydowskiej uważane są za jedyne grzyby koszerne. Smakują pieprzem, a pachną jak morele. Doskonale komponują się z białym mięsem z indyka.
Cukinia pochodzi z Ameryki Południowej, skąd przywędrowała do Włoch. Słowo "zucchina" znaczy tyle, co mała dynia. Jest to niezwykłe warzywo: odkwasza organizm i wspomaga proces trawienia.
Gruszki według podań ludowych zaliczane są do owocowych afrodyzjaków. Jak podają legendy, demony szczególnie upodobały sobie harce w gruszach i jej owocach. Zapraszamy na… sercowe sprawy.
Wbrew pozorom Consomme to wcale nie jest rosół! To wywodzący się z kuchni francuskiej klarowny i smaczny wywar mięsno – warzywny o niskiej zawartości tłuszczu. Jak go przyrządzić?
Tak, tak, dobrze kojarzycie – to potrawa rodem z Bawarii, gdzie do piwa podchodzi się z należytą powagą. A że i u nas trwa piwna rewolucja, to do dzieła! Przedstawiamy piwną goleń.
Niezwykle aromatyczna potrawa rodem z Tajlandii. W kuchni tajskiej nie występują sztywno określone przepisy, wszystko zależy od nastroju i intuicji kucharza oraz jakości dostępnych składników.
Jak wiadomo gulasz to węgierskie danie narodowe, w którym nie może zabraknąć mięsa, cebuli i papryki. Nazwa pochodzi od słowa gulyas, które oznacza pasterza wypasającego bydło na nizinach. U nas coś specjalnie na jesienną słotę: wersja z imbirem.
Nazwa potrawy podobno pochodzi od nazwiska rosyjskiego generała Aleksandra Grigorjewicza Stroganowa. W tradycji rosyjskiej oznacza sos dodawany do potrawy. Francuzi uznają strognowa tylko z wołowiną, ale chyba dlatego, że nie próbowali z indykiem!
Makaron, pomidory i czosnek to typowe składniki kuchni włoskiej. Delikatne mięso z indyka idealnie uzupełnia potrawę.
W Austrii do sznycla podawane jest sadzone jajko. W naszym przepisie również go nie zabraknie, ale zamiast panierowanej wieprzowiny proponujemy sznycle z indyczej piersi. Do tego sezonowe warzywa i pieczone ziemniaczki. Pyszności.
Popularne danie, serwowane często w niemieckiej Nadrenii i Zagłębiu Ruhry.
Szaszłyki to klasyka grillowej tradycji, my proponujemy wzbogacić je warzywami. Szczególnie polecamy marynowaną cukinię.
Zamarynujmy szaszłyki i podajmy do nich kolorową sałatę z kozim serem, melonem i grejpfrutem na liściach szpinaku i szczawiu.
Pyzy, pampuchy, kluski na parze - tyle nazw ile smaków dzieciństwa, możemy do nich wrócić i przygotować wspaniały obiad w śląskim stylu wykorzystując gotową roladę i pieczarkowe dodatki.
Burgery Grill Party są zawsze gotowe na imprezę: mają idealny kształt i są nieźle doprawione…
Tortilla dla kuchni meksykańskiej jest tym, czym foccaccia (ciasto będące podstawą pizzy) dla włoskiej. Tortillę można podawać na tak wiele różnych sposobów, że jedynym ograniczeniem jest własna wyobraźnia. My oczywiście proponujemy wersję z indykiem!
Salta in bocca czyli po włosku "skacze do ust". Saltimbocca to potrawa wywodząca się z północnej części Włoch z miasta Brescia. Podawana była w rzymskich trattoriach już na początku XIX wieku.
Wykwintny, delikatny i klarowny bulion podawany z warzywami julienne i chipsem z pasternaku. Danie francuskie, podawane w restauracjach nad Sekwaną i Loarą.
Nie stawiajmy sobie sztucznych ograniczeń – skoro już mamy doskonałe produkty, dlaczego nie zrobić naprawdę big burgerów?
Chrupiąca ciabatta to płaska, prostokątna, duża bułka, wypiekana według tradycyjnej receptury. Klasyczne włoskie pieczywo w połączeniu z mięsem indyka to propozycja dla miłośników zdrowego odżywiania.
Carbonade flamade to kwintesencja kuchni belgijskiej. Danie intensywnie pachnące przyprawami i ciemnym piwem wymaga nieco cierpliwości, ale zdecydowanie warte jest czasu potrzebnego na przygotowania.
W naszej książce kucharskiej wyszukaj ulubiony przepis na podstawie kategorii lub stopnia trudności wykonania.
Smacznego !